PKDESİGN

 

PK kimdir?

Ben Polin Kuyumciyan.

Üniversitede Grafik Tasarım okumak için Amerika'ya, Rhode Island School of Design (RISD)’a gittim. Mezun olup döndükten sonra bir süre çeşitli sektörlerde çalışıp, 2014 yılında, “ben başka bir şey yapmak istiyorum”diyerek tamamen freelance'e geçtim.

Küçüklükten beri kart ve defter toplamayı çok severim. “Bir markam olsa keşke” dediğim sıralarda, yakın arkadaşlarımın da desteğiyle rotayı kırtasiyeye çevirdim.

Okuduğum bölüm itibariyle en iyi anladığım materyal kağıttı. Hal böyle olunca, kırtasiye tasarlamak ve üretmek benim için büyük bir zevk oldu.

Freelance grafik tasarım çalışmalarımın yanı sıra oluşturduğum PK Design, Ekim 2015’te 10 parçalık ilk koleksiyonuyla satışa başladı.


PK Design nedir?

PK Design ürünleri, yoğun argolu, espri anlayışına sahip, çoğunlukla Türkçe sokak kültüründen esinlenmiş, renkli ve tipografik ürünlerdir.

Markayı oluştururken asıl amacım, çoğunlukla Türkçe kırtasiye yapmak ve bunun içine argo ve espri katmaktı. Bir de kadınların domine ettiği kırtasiye dünyasında, biraz da olsa erkeklere de hitap edebilmek.

Ürünlerin üstündeki metinlerden, tasarım, üretim, paketleme ve dağıtımına kadar herşeyiyle bire bir ben ilgileniyorum.


Kapsülcüğümüzü de unutmayalım!

PK’lar ilk yıllarını doldururken, lise arkadaşım olan Ferhan Şensoy’la bir de kapsül koleksiyon hazırladık. Ferhan’ın çizimleri ve benim tasarımımla PK’lara yeni bir kardeş daha geldi: Ferhan4PKDesign.

İlerleyen dönemlerde PK’lar daha da genişleyip, koleksiyonlara İngilizce yazılı ve ilüstrasyonlü kardeşler de eklenecek.
Umarım beraber renkli, kahkaha dolu daha nice yıllar geçiririz!