HAPPY NES

 

Hayattaki basit şeylerden mutluluğu yaratmak,

Yaratmayı seven bir çift olan Nesligul ve ilan Karaso’ nun 2014 senesinde Filipinler ve Zanzibar adalarına yapmış oldukları kite surf seyahatinin tüm hayatlarını değiştiricek bir iş olanağı haline geleceğini bilmiyorlardı. Büyüleyici gün batımları ve kuvvetli esen rüzgarlardan etkilenen genç çift, tanıştıkları insanlarda gördükleri basit ve rahat yaşam biçiminden çok etkilendiler.

Happy Nes, el yapımı ürünleri ile  rengarenk bir yaşam tarzı yaratmayı hedefleyen bir tasarım markasıdır. Gündelik hayatımızda kullanmakta olduğumuz alışkanlık haline gelmiş ürünleri moda aksesuarlarına çevirmeyi hedeflemektedir.Ürünlerimizin ve tasarımlarımızın ana esinlenme kaynağı kite surf sevdası ile tropik adaları ve afrikayı gezerken orda görmüş olduğumuz farklı kültürlerden, rengarenk dünyalardan, yerel halkların davranış biçimlerinden,  yemek kültürlerinden, türkuaz denizlerden ve karavan kültüründeki samimi, sıcak arkadaşlık ortamından etkileşimleri ile olmuştur. Tüm bu esinlenmeleri, günümüzün en çok kullanılan gündelik ürünleri  ile birleştirerek, markalaştırma fikri ile beraber Happy-Nes markası yaratılmıştır ve markamızın hikayesi başlamıştır…

Tüm Happy Nes ürünleri hand made (el yapımı) olduğundan dolayı tasarımlarımız her üründe  farklılık göstermektedir. Aynı renk kombinasyonlarını seçmiş olsanız dahi diğerlerine göre farklı ve kendi zevkinize ait özel bir ürüne sahip olacaksınız. Bildiğiniz gibi günümüzde tasarım konseptinin bir parçası tüketiciye kişiselleştirilmiş ürünler satmaktan geçmeye başlamıştır, Happy Nes markasının amacıda bu trendin bir parçası olmaktı ve bu yolda ilerlediğimize inanmaktayız.

Tüm bu yaratıcılığın yanında yardıma muhtaç insanlarıda unutmadık ve Tohum Otizm Derneği çocuklarınada gelirlerimizin bir bölümünü düzenli olarak bağışlayarak insani görevlerimizi yerine getirdiğimize inanmakta ve ülkemizde toplum bilincinin gelişimine yardım etme arzusundayız.

Nesli&ilan Karaso